fot. Biuro Senatorskie

Aspekty pracy senatora, a także to jaki powinien być senator definiowali uczniowie szkół  gimnazjalnych w powiecie słupskim, którzy wzięli udział w konkursie „Praca Senatora RP oczami gimnazjalisty”. Konkurs zorganizowany został przez senatora Kazimierza Kleinę.

Gimnazjaliści z powiatu słupskiego zmierzyli się z definicją pracy Senatora RP. W przygotowanych przez siebie plakatach i prezentacjach multimedialnych przestawili różne aspekty wynikające z pełnienia tego mandatu – od pracy w Warszawie, po działania lokalne i pracę w biurze.

fot. Biuro Senatorskie

Konkurs dla uczniów zorganizowany został przez senatora Kazimierza Kleinę. – Celem konkursu było przede wszystkim zachęcenie młodych ludzi, do stworzenia własnego obrazu parlamentarzysty poprzez zapoznanie się z aspektami jego pracy – poinformował GK senator Kleina – Być może w ten sposób część tych młodych ludzi zainteresuje się pracą w samorządzie lub w Parlamencie.

Konkurs „Praca Senatora RP oczami gimnazjalisty” był drugim konkursem organizowanym przez senatora Kleinę. W zeszłym roku z podobnym tematem zmagali się gimnazjaliści powiatu lęborskiego. – W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 25 uczniów z  6 szkół. Do biura senatorskiego wpłynęło 14 prezentacji multimedialnych i 11 plakatów – informuje Michalina Litwin, dyrektor biura senatorskiego – Komisja wyłoniła 6 najciekawszych prac.

Podsumowanie konkursu odbyło się w poniedziałek 28 marca w biurze senatorskim w Słupsku. Najlepsi gimnazjaliści i ich opiekunowie spotkali się z senatorem Kazimierzem Kleiną, który wręczył im nagrody książkowe. Była to też okazja do rozmowy na temat pracy senatora oraz bieżącej sytuacji w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.