fot. psig.com.pl

Prestiżowa nagroda dla pomorskiego naukowca. Prof. Krzysztof Skóra, szef Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG w Helu, został pierwszym laureatem European Cetacean Society Conservation Award.

fot. psig.com.pl

Wybitne wyróżnienie przyznawane za propagowanie wiedzy i za badania dotyczące morskich ssaków w Morzu Bałtyckim oraz działania na rzecz ochrony przyrody otrzymał pomorski naukowiec prof. Krzysztof Skóra, szef Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, która powstała z jego inicjatywy w 1992 roku. Profesor był jednym z pięciu kandydatów nominowanych do tego wyróżnienia. Nagrodę European Cetacean Society Conservation Award laureat otrzymał podczas jubileuszowej konferencji European Cetacean Society w Kandyksie w Hiszpanii.

Stowarzyszenie ECS jest największym i najstarszym stowarzyszeniem działającym na rzecz ochrony morskich ssaków na starym kontynencie. Pierwotnie działania naukowców i organizacji skupiały się na problemach wielorybów, delfinów i morświnów. Obecnie działalność ECS rozszerza się na zagadnienia dotyczące fok, uchatek i morsów. Podstawowym narzędziem stowarzyszenie są wnioski wypływające z najnowszych badań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.