fot. SKANSKA S.A.

Znamy już wykonawcę przebudowy ul. Żeromskiego w Lęborku. Rozpoczynającą się już niedługo inwestycją zajmie się firma SKANSKA S.A.  z Warszawy. Koszt zadania to ponad 3,5 mln zł.

Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie inwestycji obejmującej budowę i remont ul. Żeromskiego w Lęborku wraz z przebudową ul. Słupskiej i Toruńskiej jako połączenia z drogą krajową nr 6 i z drogą wojewódzką  nr 214. Inwestycję realizować będzie firma SKANSKA S.A. z Warszawy. Koszt zadania to  3.544.577 zł.

fot. SKANSKA S.A.

W lutym br. Burmistrz Lęborka oraz Wojewoda Pomorski podpisali umowę o dofinansowaniu tej inwestycji, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Edycja 2011, kwotą 2.997.600 zł z budżetu państwa, co stanowi 50% wartości projektu.

Prace rozpoczną się już niebawem, a inwestycja zrealizowana ma być do połowy listopada bieżącego roku. Zakres prac w tym projekcie obejmuje budowę: kanalizacji deszczowej, nawierzchni drogowej, zjazdów, chodników, parkingu (na kilka miejsc postojowych – przy ul. Sportowej, w pobliżu ronda, które powstanie w ramach przebudowy), ścieżki rowerowej, oświetlenia, zieleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.