fot. wwf

Ekologiczna akcja WWF Godzina dla Ziemi prowadzona jest już od 2007 roku. Happening ten polega na tym, by  w ostatnią sobotę marca jak największa liczba osób na godzinę wyłączyła światło. Już dziś wieczorem o godz. 20.30 mamy szansę zrobić coś dobrego dla naszej planety…

fot. wwf

Co roku od czterech lat w ostatnią sobotę marca na godzinę gasną światła największych miast na świecie. W zeszłym roku zgasła m.in. Wieża Eiffela, Empire State Building, egipski Sfinks, londyński Big Ben i najwyższy budynek na świecie w Dubaju – łącznie 1387 najbardziej charakterystycznych obiektów.

W zeszłym roku w Polsce w akcji wzięło udział 40 miast, w 15 województwach. Zgasło oświetlenie Pałacu Kultury i Nauki, Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, Sukiennic, katowickiego Spodka, a także Dworu Artusa i Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Na stronie WWF udział w akcji potwierdziło 23 tys. osób. Do akcji włączyły się znane osoby jak premier Donald Tusk, czy przewodniczący PE Jerzy Buzek, politycy, aktorzy, dziennikarze.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=6Wk3l4wsUpE]

W tym roku swój udział w akcji zadeklarowało już tysiące osób w 130 państwach. Niemniej coroczna akcja to jedno, ale tak naprawdę chodzi tu o przekonanie się do pewnych zachowań, które staną się częścią naszego codziennego życia. – W czasie Godziny dla Ziemi WWF zachęcamy do gaszenia światła oraz do podejmowania zobowiązań, które nie wymagają od nas wielkich wyrzeczeń – mówi Wojciech Stępniewski z WWF. – Symboliczne zgaszenie świateł jest pretekstem do włączenia się w akcję, która może trwać dłużej niż tylko godzinę. Dlatego zachęcamy do zmiany codziennych nawyków i przyzwyczajeń, które pomogą nie tylko zmniejszyć wydatki ponoszone przez nas na energię elektryczną, ale również przyczynią się do ochrony środowiska.

fot. wwf

My sami możemy włączyć się w tą akcje już dzisiaj o  godz. 20.30 i na godzinę wyłączyć światło w naszych domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.