fot. sianowo.pl: Kapliczki

Już jutro 8. kwietnia odbędzie się Kaszubska Droga Krzyżowa w Sianowie. Nabożeństwo poprowadzi ks. Piotr Gruba – proboszcz parafii w Chwaszczynie wraz z kustoszem sanktuarium ks. kan. Eugeniuszem Grzędzickim.

fot. sianowo.pl: Kapliczki

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 17.00 na placu pielgrzymkowym. Tradycyjnie rozważania pasyjne przeczytają uznani lektorzy całego kaszubskiego regionu. Po Drodze Krzyżowej będzie spotkanie w Domu Pielgrzyma. Na spotkaniu zaprezentowane będą kadry z zachowanych zdjęć filmowych z koronacji Matki Boskiej Królowej Kaszub. Na jednym z nich widać niosącego korony ks. Franciszka Ksawerego Okroya, który napisał książkę „Dzieje klasztorów norbertańskich w Żukowie”. Z norbertankami wiążą się początki sanktuarium sianowskiego. Będzie promocja tej książki i krótkie przedstawienie początków sanktuarium.

Organizatorzy proszą wszystkich uczestników o zabranie ze sobą modlitewników. Tekst Drogi Krzyżowej ujęty jest w: „Më trzimómë z Bògã”, „Ojcze nasz”, „Przez Krziż do Bòga”, „Ksążeczka do nôbòżéństwa” lub w śpiewniku „Dlô Was Panie”.

W tym roku czytane będą rozważania zatytułowane „Zjiscëc wòlã Òjca” (rozdział II) ze str. 38 książki „Przez Krziż do Bòga” Br. Joskowskiego. Pieśni prowadzić będzie chór „Strzelenka” z Tuchomia. Prowadzenie i słowo Boże: ks. Piotr Gruba – proboszcz parafii w Chwaszczynie, . ks. kanonik Eugeniusz Grzędzicki – Kustosz sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Pieśni przy każdej stacji DK prowadzi chór „Strzelenka” z Tuchomia, parafia Chwaszczyno.

Kawę i tradycyjnego pączka gwarantują członkowie partu w Sianowie. Organizatorami są: tamtejsza Parafia NNMP Królowej Kaszub, ZK-P w Sianowie i ZK-P w Baninie.

1 KOMENTARZ

  1. Muszę się wybrać do Sianowa na tą Drogę Krzyżową .Na pewno jest inna jak w Wejherowie mam na myśli okolice i krajobraz bo obrzędy takie same zobaczymy Pozdrowienia Agnieszka z Wejherowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.