fot. gk

W Gdańsku znaleziono ciało 39-letniego księdza – wikariusza parafii św. Krzysztofa na Zakoniczynie. Policja ujawnia, że mogło to być morderstwo. Śledztwo prowadzi gdańska prokuratura.

Proboszcz parafii odnalazł  ciało duchownego w jego mieszkaniu przy ul. Jaworzniaków. – W czwartek wieczorem na osiedlu Świętokrzyskim w Gdańsku pojawiło się pogotowie i policja – mówią świadkowie zdarzenia. Na miejsce przyjechał prokurator, który zlecił sekcję zwłok 39-letniego księdza.

 

fot. gk

Dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku ujawniła jej wstępne wyniki. Okazało się, że  nie był zgon z przyczyn naturalnych. – Bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie – twierdzą specjaliści. Nieoficjalnie wiadomo też, że ksiądz miał usta zaklejone plastrem. Policja mówi , że nic nie wskazywało na motyw rabunkowy zabójstwa. Nie wiadomo jednak, czy z mieszkania wikarego zniknęły jakieś przedmioty lub pieniądze. – Badamy okoliczności zdarzenia i motyw zabójstwa – poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk. Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że ksiądz mógł zostać zamordowany nawet dobę przed odnalezieniem jego zwłok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.