fot. eholiday.pl

Wybory samorządowe w Garczegorzu (gmina Nowa Wieś Lęborska) są ważne. Taką decyzję podjął wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku. Nie będzie ponownego przeliczania głosów.

15 radnych zasiada w radzie gminy Nowa Wieś Lęborska. / fot. eholiday.pl

Sąd Okręgowy w Słupsku uznał w środę 23 marca, że podczas ponownego przeliczania głosów w dniu 13 lutego br. nie doszło do żadnych nieprawidłowości. Dlatego też ubiegłoroczne wybory samorządowe do Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska w obwodowej komisji wyborczej nr 10 w Garczegorzu są ważne, a protest w tej sprawie został oddalony.

Postanowienie sądu nie jest jednak prawomocne i wnioskodawcy zapowiadają odwołanie do sądu wyższej instancji.

Przypomnijmy, że sprawa zaczęła się od  protestu wyborczego, złożonego przez Mariana Syldatka, radnego poprzedniej kadencji, który w wyborach samorządowych przegrał ze Stanisławem Gercem tylko jednym głosem. 34-letni Syldatk, startujący z ramienia Porozumienia Samorządowego, otrzymał  227 głosów, a 54-letni Gerc z PSL – 228.  Sąd Okręgowy w Słupsku uwzględnił protest Mariana Syldatka, byłego radnego w gminie Nowa Wieś Lęborska z okręgu Garczegorze. Sąd zdecydował, że komisja wyborcza musi jeszcze raz przeliczyć głos co miało miejsce właśnie 13 lutego br. Również i za drugim razem procedura spotkała się z protestem i skierowano sprawę do sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.