fot. UM Bytów

Bytów, Kartuzy i Kościerzyna planują wspólną inicjatywę. Jej efektem ma być integracja bazy firm działających na Kaszubach. Kluczowym punktem projektu jest portal internetowy, który umożliwi szybkie i łatwe dzielenie się informacjami.

„Inwestuj na Kaszubach” to nazwa inicjatywy podjętej przez trzy kaszubskie miasta. Efektem działań Bytowa, Kartuz i Kościerzyny ma być integracja bazy firm działających w tym regionie, a w szczególności przedsiębiorców, właścicieli ziemi i inwestorów.

Wiceburmistrz Bytowa Adam Leik, burmistrz Kartuz Mirosława Lehman oraz bumistrz Kościerzyny Zdzisław Czucha. / fot. UM Bytów

Kluczowym elementem projektu jest stworzenie portalu internetowego inwestujnakaszubach.com, gdzie każdy będzie mógł zamieścić i znaleźć interesujące go informacje. Będzie to pierwsze miejsce, gdzie przedsiębiorcy będą mogli zamieszczać informacje o swojej firmie i aktualnych ofertach. Właściciele ziemi będą mieli możliwość powiadamiania o chęci sprzedaży lub dzierżawy, a inwestorzy znajdą informację co należy zrobić, aby pomyślnie zrealizować inwestycję.

Projekt będzie kosztował 504 tys zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to 75% jego wartości.

Władze partnerskich miast przewidują, że inicjatywa ta przyczyni się do pobudzenia lokalnego rynku, a także będzie doskonałym sposobem na bezpłatną reklamę lokalnych przedsiębiorców.

We wtorek 22 marca podczas konferencji w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku przedstawiciele tych miast zaprezentowali główne założenia projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.