fot. airpost.gdansk.pl

Trwa rozbudowa nowego terminalu pasażerskiego T2 na gdańskim lotnisku. Dzięki tej inwestycji przepustowość trójmiejskiego portu lotniczego zwiększy się o 100 % – do 5 mln, a to w prosty sposób przyczyni się do lepszego komfortu podróży i korzystania z usług lotniska.

fot. airport.gdansk.pl

Projekt budowy drugiego terminalu pasażerskiego wraz z infrastrukturą oraz rozbudową i modernizacją infrastruktury lotniskowej i portowej fiansowany jest ze śroków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności.  Inwestycja obejmuje budowę obiektu kubaturowego pełniącego funkcje terminalu pasażerskiego wraz z łącznikiem i zewnętrznymi klatkami schodowymi z pomostami oraz realizację układu drogowego.

Budynek ten będzie miał formę hali mieszczącej dwie strefy funkcjonalne – sortownię bagażu i poczekalnie oraz halę odpraw biletowo-bagażowych, biura linii lotniczych, gatronomię i usługi. Planowana powierzchnia użytkowa to ponad 37 tys. m2 i obejmuje ona trzy kondygnacje nadziemne oraz jedną podziemną.

fot. airport.gdansk.pl

Niezwykle nowoczesny projekt nowego terminalu pasażerskiego portu Lotniczego w Gdańsku spełni wszelnie wymogi lotnictwa międzynarodowego. Jest też zaprojektowany w sposób umożliwiający jego dalszą rozbudowę. W projekcie uwzględniono także potrzeby osób niepełnosprawnych oraz opiekunów z dziećmi. Ponadto prowadzona inwestycja w bezpośredni sposób przeloży się na wzrost komfortu korzystania z usług lotniska, co bez wątpienia przyczyni się do zadowlenia podróżnych.

fot. Ryszard Karolewski / airport.gdansk.pl
fot. Ryszard Karolewski / airport.gdansk.pl

2 KOMENTARZE

  1. lotnisko im. Lecha Walesy kojarzy mi się niestety z przepełnionymi śmietnikami i brudnymi toaletami :(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.