fot. ZKP Gdańsk

Żółto-czarne tablice z napisem „Gduńsk – stolëca Kaszëb wito” stanęły dzisiaj przy głównych droga wjazdowych do tego miasta. W ten sposób przygotowuje się ono na jutrzejszy Dzień Jedności Kaszubów. W Gdańsku wywieszone zostały także kaszubskie flagi.

 

fot. ZKP Gdańsk

Dziś od rana drogowcy montowali dodatkowe oznakowanie dróg wjazdowych do Gdańska. Dziewięć żółto-czarnych tablic z napisem „Gduńsk – stolëca Kaszëb wito” stanęło w pobliżu głównych tablic z napisem Gdańsk w następujących lokalizacjach:

 • Ul.  Świętokrzyska za tablicą miejscowości „Gdańsk”
 • Ul. Trakt Św. Wojciecha za tablicą miejscowości „Gdańsk”
 • Al. Grunwaldzka ( za skrzyż. z ul. Czyżewskiego) za tablicą miejscowości „Gdańsk”
 • Ul. Elbląska  za tablicą miejscowości „Gdańsk”
 • Ul. Starogardzka za tablicą miejscowości „Gdańsk”
 • Ul. Kielnieńska za tablicą miejscowości „Gdańsk”
 • Ul. Kartuska za tablicą miejscowości „Gdańsk”
 • Ul. Nowatorów – ul. Słowackiego za tablicą miejscowości „Gdańsk”
 • Ul. Spacerowa za wjazdem do Centrum Handlowego Osowa

Inicjatywa związana jest z jutrzejszym Dniem Jedności Kaszubów i ma przypominać mieszkańcom i turystom o korzeniach stolicy województwa.

 

fot. ZKP Gdańsk

Z okazji jutrzejszego święta w wielu miejscach Gdańska wywieszono także kaszubskie flagi nadające miastu uroczysty charakter.

4 KOMENTARZE

 1. Jest bardzo przyjemnie ze Władze Gdańska tak promują kulturę Kaszubską inne miasta powinny się wzorować Pozdrawiam Agnieszka z Wejherowa

 2. Mam nadzieje że to nie tylko „przykrywka” bo generalnie Kaszubów mało w Gdańsku i takie mam wrażenie że się tylko nami chwalą jak trzeba się pokazać ,a mało dla nas sami robią. Duch kaszubski jednak jest w Głębi Kaszub a już na pewno nie w Gdańsku. Dużo Kaszubów z natury jest tradycjonalistami i po części idealistami. Choć na pewno karierowiczów nie brakuje jak wszędzie. Kwestia statystyki.
  Pozdrawiam.

 3. Gerhard Jeske Hamburg
  sind Kaschuben Polen? Ja oder Nein? Wenn Sie Kaschuben sind, koenen sie keine Polen sein, dannsind sie nur” Polnische Staatsbuerger” Haben Sie darüber nachgedacht? g.jeske

 4. Bravo Herr Jeske. Das ist recht. Ich bin Kaschub kein Polen und ich bin Polnische Staatsbuerger.
  Erik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.