fot. mosir.gda.pl

Wyjątkowa atrakcja turystyczna w Trójmieście. Rusza realizacja programu ożywienia dróg wodnych w Gdańsku. Od przyszłego roku stolicę województwa będzie można zwiedzać wodnym tramwajem pływającym po Motławie, Martwej Wiśle i Wiśle Śmiałej. Powstanie dziesięć przystanków, dwie nowe przystanie jachtowe i przystań kajakowa.

Ruszyła budowa przystani wodnych i przystanków tramwaju wodnego w ramach projektu ożywienia dróg wodnych w Gdańsku. W najbliższym czasie powstanie pięć pierwszych przystanków na Westerplatte, przy Twierdzy Wisłoujście, przy ul. Wiosny Ludów, na Targu Rybnym oraz przy Narodowym Centrum Żeglarstwa.

Kolejnym etapem, który zostanie zrealizowany do marca przyszłego roku, a więc jeszcze przed Euro 2012, będzie budowa kolejnych dwóch przystanków przy Zielonym Moście oraz w Górkach Zachodnich oraz przystanków z przystaniami w Żabim Kruku, Siennej Grobli II i Tamce. Wtedy też zostanie uruchomiony tramwaj, który pływając po Motławie, Martwej Wiśle i Wiśle Śmiałej pozwoli na zwiedzanie miasta.

Program ożywienie dróg wodnych realizowany jest przez Miasto Gdańsk przy współudziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Stanowi on jednocześnie część większego projektu „Pętli Żuławskiej”, gdzie za ponad 80 mln zł zostanie zmodernizowanych 300 km dróg wodnych.

fot. mosir.gda.pl

Inwestycję realizują dwie firmy: Hydrobudowa Gdańsk i Warbud – Region Północny. Koszt projektu to ponad 37 mln zł, z czego 17 mln stanowią fundusze unijne. Docelowo infrastrukturą tą zarządzać będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

fot. mosir.gda.pl
fot. mosir.gda.pl

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo fajna sprawa z tym zwiedzaniem okolic Gdańska tramwajem wodnym widać że Władze Gdańska nie śpią tylko działają życzę im dalszej KREATYWNOSCI Pozdrawiam Agnieszka z Wejherowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.