fot. wikipedia.pl / Władze ustki wzorują się na ławeczce Juliana Tuwima w centrum Łodzi.

Władze Ustki planują upamiętnić wybitną aktorkę Irenę Kwiatkowską, która wielokrotnie spędzała swój wolny czas w kurorcie. Na wzór łódzkiej ławeczki Tuwima chcą postawić na usteckiej promenadzie odlaną z brązu ławkę  z podobizną artystki. Być może uda się to jeszcze przed najbliższym sezonem.

Mieszkańcy i turyści wielokrotnie spotykali panią Irenę Kwiatkowską na usteckiej promenadzie i na ulicach miasta. Jak sami wspominają najczęściej siadała na pierwszej ławce po lewej stronie przy wejściu na plażę. Stąd też pomysł, aby to właśnie poprzez odlaną z brązu ławeczkę z podobizną wybitnej aktorki upamiętnić jej talent i obecności w Ustce.

Ławeczka najprawdopodobniej stanie przy promenadzie. Jednak rozważana jest także jej lokalizacja w centrum miasta przy ul. Marynarki Polskiej. Zgodnie z założeniami usteckiego magistratu ma ona kosztować ok. 50 tys. zł. Dlatego też do końca nie wiadomo czy uda się wygospodarować takie środki jeszcze w tym roku. Jeśli nie będzie takiej możliwości, ławeczka na pewno powstanie do przyszłego sezonu.

fot. wikipedia.pl / Władze Ustki wzorują się na ławeczce Juliana Tuwima w Łodzi.

Irena Kwiatkowska zmarła 3 marca w wieku 98 lat. Była wybitną aktorką teatralną, filmową i kabaretową.

fot. archiwum: Wybitna aktorka często przyjeżdżała do Ustki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.