fot. gk: Plac Św. Piotra - tu spotkają się pielgrzymi z Polski

Tysiące mieszkańców Pomorza planują podróż do Rzymu na majową beatyfikację Jana Pawła II. Z 1600 miejsc w specjalnych pociągach, które z 29 na 30 kwietnia wyruszą z Warszawy , prawie wszystkie zostały sprzedane.  Ale będą kolejne pociągi i autokary.

Z 1600 miejsc w pociągu pielgrzymkowym zostało zaledwie kilkadziesiąt miejsc siedzących w cenie 620 zł od osoby. Bilety kolejowe rozeszły się w ciągu jednego dnia, mimo, ze podróż do Rzymu trwa aż dobę. W związku z ogromnym zainteresowaniem biletami na kolejową pielgrzymkę, organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozważa zorganizowanie jeszcze jednego składu, wynajętego od kolei austriackich.  

fot. gk: Plac Św. Piotra - tu spotkają się pielgrzymi z Polski

Tymczasem trwają zapisy na pielgrzymki  autokarowe. W naszym regionie już 20 parafii  podjęło się zorganizowania wyjazdu na uroczystości w Watykanie. Ceny kilkudniowych pielgrzymek, połączonych ze zwiedzaniem Rzymu , wahają się od 1300 do ponad 3 tys. zł. Pielgrzymka samolotowa kosztuje znacznie więcej. Za niespełna trzydniową wizytę w Rzymie trzeba zapłacić co najmniej 2900 zł. Pierwszego maja w Rzymie spodziewanych jest nawet sto tysięcy Polaków.

fot. gk: Apartamenty papieskie w Watykanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.