fot.mychinaviews.com

Do gdańskiego portu wpłynie nietypowy, 140 metrowy statek. Słynący z oryginalnego wyglądu samochodowiec City of St. Petersburg został uszkodzony podczas przedzierania się przez pola lodowe na Bałtyku. W Gdańsku przejdzie remont lub wymianę uszkodzonej części.

Samochodowiec City of St. Petersburg zasłynął z dwóch powodów. Pierwszy to bez wątpienia nietypowy wygląd. Jego cechą charakterystyczną jest opływowy, półsferyczny dziób, który zmniejsza opór wiatru. Drugi to ładunek jaki przewiózł w swojej pierwszej podróży z dalekiego Wschodu do Europy – samochody o napędzie elektrycznym z Japonii.

fot.mychinaviews.com

City of St. Petersburg eksploatowany jest w barwach Euro Marine Carrier B.V. (EMC) i należy do floty transportowej koncernu Nissan. Na bałtyckich wodach uszkodził śrubę napędową. Konieczne będzie dokowanie statku i naprawa lub wymiana uszkodzonej części. Teraz nietypowy gość czeka na wolne miejsce w doku w gdańskim porcie, które powinno zostać mu udostępnione w sobotę lub niedzielę.

Długość całkowita  statku wynosi 139,98 m, a  szerokość – 22,40 m. Ma osiem pokładów, na których mieści się  2000 samochodów standardowych. Załoga liczy 24 osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.