fot. lechia.pl

Prezesi Gryfa Słupsk i Lechii Gdańsk   podpisali w słupskim ratuszu  umowę o współpracy. Przedstawiciele klubu z ekstraklasy mają służyć Gryfitom pomocą w zakresie organizacyjnym, marketingowym i prawnym.

Przedstawiciel Gryfa Paweł Kryszałowicz nie krył zadowolenia z podpisanej umowy – Porozumienie z Lechią to wielka sprawa – powiedział. – Liczymy na pomoc dla pierwszej drużyny, ale przede wszystkim na to, żeby jak największa liczba  młodych ludzi została objęta szkoleniem. Słupski klub będzie mógł korzystać z obowiązującego w Lechii Wieloletniego Planu Szkolenia, a ta z kolei poszerzy obszar na którym on obowiązuje.

Szkoleniowcy Gryfa dzięki  umowie partnerskiej będą mieli dostęp do materiałów szkoleniowych, a także będą brać udział w szkoleniach i stażach organizowanych przez klub z Gdańska. Z kolei piłkarze mogą liczyć na konsultacje medyczne i fizykoterapeutyczne.  W przypadku zmiany barw klubowych obie strony umowy zobowiązały się do pierwszeństwa w pozyskiwaniu zawodników. Dotyczy to transferów definitywnych jak i wypożyczeń graczy. Gryf zobowiązał się dodatkowo do zorganizowania w Słupsku struktury szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat.

Porozumienie z działaczami zespołu zajmującego aktualnie czwarte miejsce w ekstraklasie bez wątpienia  jest  korzystne dla słupszczan. To druga w ostatnich dniach bardzo pozytywna inicjatywa  zarządu Gryfa. Pierwszą była zmiana statusu prawnego klubu na spółkę akcyjną. Miejmu nadzieję, że wraz ze zmianami organizacyjnymi przyjdzie dobra gra Gryfa w rundzie wiosennej III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Pierwszy mecz z Gwardią Koszalin już w najbliższą sobotę o godzinie 15.00.

fot. lechia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.