Rumia

Mieszkańcy Rumi  zarejestrowali Stowarzyszenie Powiat Grodzki Rumia, które chce utworzyć nowy powiat. Tym samym Rumianie chcą się odłączyć od powiatu wejherowskiego. Przewodniczącym stowarzyszenia jest jeden z kandydatów na burmistrza miasta  – Kazimierz Klawiter.

Najważniejszym argumentem zwolenników pomysłu jest liczba mieszkańców Rumi, która już dawno przekroczyła 45 tysięcy. Miasto jest więc wielkości sąsiedniego Wejherowa,  jest większe od Lęborka – i aż czterokrotnie – od Pucka.

–  Jesteśmy największym miastem w Polsce, które nie jest siedzibą powiatu. Pod względem liczby mieszkańców zrównaliśmy się z Wejherowem czy Starogardem Gdańskim, prześcignęliśmy Sopot – przekonuje Kazimierz Klawiter.

Rumia

Aby załatwić sprawy w Urzędzie Skarbowym albo zarejestrować samochód, Rumianie muszą pokonywać kilkanaście kilometrów do sąsiedniego Wejherowa. Wielu mieszkańcom to się nie podoba. Gdyby pomysł stworzenia powiatu grodzkiego udało się zrealizować, rumianie mogliby nie tylko uzyskać w swoim mieście np. wypis z ksiąg wieczystych, ale też jeździliby samochodami na rumskich rejestracjach. Te ostatnie mają się stać symbolem powstałej inicjatywy.

Starosta wejherowski Józef Reszke mówi, że na pomysł odłączenia Rumi od powiatu wejherowskiego patrzy spokojnie, bo jest pewien, że do tego nigdy nie dojdzie.

– To miasto zawsze należało do powiatu wejherowskiego, więc to jest marzenie, które nigdy się nie spełni – twierdzi Reszke. – Rumia ma większą szansę stać się dzielnicą Gdyni niż powiatem grodzkim.

Członkowie stowarzyszenia, które powstało kilka dni temu, zbierają podpisy pod projektem utworzenia nowego powiatu.

3 KOMENTARZE

  1. Skompromitowani działacze Rady Miasta Rumi wiedzą że są skończeni w Rumi nikt o zdrowych zmysłach już na nich nie zagłosuje. Nowa (bzdurna) inicjatywa na pewno im w niczym nie pomoże ,tym ludziom już dziękujemy.

  2. rumskie szczury uciekaja z tonacego okretu, a z pokladu widacjuz powiad grodzki aaa nieeeeee to fatamorgana :) przez ostatnie 4lata przez tych nieudaczników mamy wieczne kłótnie i ewidencjując dzialalnosc na szkode miasta ZAPAMIĘTAMY TE NAZWISKA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.