fot. kanal6

Rozmowa GK ze Zbigniewem Konwińskim, posłem i liderem Platformy Obywatelskiej  w Słupsku.


fot. kanal6

Czy uważa Pan, że powołanie w Słupsku wiceprezydenta z PO, to dobra decyzja w tej chwili, gdy poparcie dla PO jest  tak  mało stabilne?

– Wyborcy w Słupsku zadecydowali, że wygrał prezydent, który wywodzi się z innego niż nasz kręgu politycznego. Tymczasem wybory do Rady Miasta Słupska wygrała Platforma Obywatelska. Wszystko będzie zależeć od tego, czy tę rzeczywistość przyjmiemy i czy oba te środowiska będą umiały jakoś ze sobą współpracować. Ważne jest,  czy w Słupsku będą rozwiązywane realne problemy, czy znowu, przez najbliższe cztery lata, miasto ugrzęźnie w sporach, kłótniach, w walkach prezydenta z radą miasta. PO podejmuje trudną próbę współpracy i również realizacji części naszego programu wyborczego. Gwarantem ma być zastępca prezydenta w osobie Krzysztofa Sikorskiego.

Czy nie obawia się Pan, że prezydent Maciej Kobyliński mianując na stanowisko wiceprezydenta osobę z PO, chce zrzucić część odpowiedzialności za swoje decyzje właśnie na Platformę ?

– Odpowiedzialność ponosimy wspólną. Odpowiedzialność ponoszą radni, ponosi też prezydent. Radni PO głosowali za budżetem miasta i w związku z tym wszyscy ponoszą odpowiedzialność za to, co dzieje się w naszym mieście.

Jakich zmian oczekuje Pan w związku z dzisiejszą decyzją o powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Krzysztofa Sikorskiego ?

– Oczekuję, że będą rozwiązywane realne problemy ludzi, że samorząd nie będzie zajmował się wiecznie sporami, że sprawy ważne z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca miasta będą rozwiązywane, to znaczy: przedszkola w mieście będą dłużej czynne, że matka która chce wrócić do pracy, znajdzie w żłobku miejsce dla swojej pociechy, że kobiety, które urodzą dziecko, nie będą wykluczone z rynku pracy, że będą rozwiązywane problemy komunikacyjne naszego miasta. I wiele innych spraw, o których mówiliśmy w kampanii wyborczej. Teraz należy je zacząć realizować.

Dziękujemy za rozmowę.

Ze Zbigniewem Konwińskim rozmawiały  Renata Stec i Danuta Kowal


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.