Fot. habatq8.com

Nie lada gratkę dla polskich miłośników planszowej gry Monopoly przygotowali jej twórcy. Każdy z nas może zagłosować na swoje lub też ulubione miasto w Polsce, czym przyczyni się do umieszczenia tej miejscowości w nowej, polskiej edycji gry. Warto by zadbać o to, aby zawierała ona także kaszubskie akcenty.

Głosowania na polskie miasta rozpoczęło się 20 lutego i potrwa jeszcze 20 dni do 20 marca. W tym czasie każdy z nas, na stronie monopoly.pl może zagłosować na swoje miasto, a tym samym pomóc mu znaleźć się na planszy. Do rankingu zgłoszono już kilka kaszubskich miast.

Fot. habatq8.com

Miasta w konkursie podzielono na główne i tzw. Dziką Kartę. Na planszy znajdzie się pierwszych 20 miast głównych oraz 2 z Dzikiej Karty, na którą dodatkowo można dopisywać swoich faworytów. Wśród miast głównych znalazły się Gdynia, Chojnice, Słupsk i Hel. Do dzikiej karty zgłoszono już m.in. Rumię, Ustkę, Redę, Łebę, Wejherowo i Władysławowo.

Gra Monopoly obchodzi w tym roku 76 urodziny. Dostępna jest w 100 krajach i przełożona na 37 języków. Polska edycja będzie nie lada atrakcją. Tym bardziej, jeśli na planszy znalazłoby się kilka kaszubskich miejscowości.

Już we wrześniu gra będzie dostępna w polskich sklepach.