Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku

14 kwietnia 2020r. | Drukuj

Zdając sobie sprawę z bardzo trudnej sytuacji, w której znalazło się wielu rodziców uczniów placówki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku – Małgorzata Perzyna wspólnie z grupą anonimowych sponsorów zorganizowała akcję ,,Paczka wsparcia”

,,Pomoc skierowana jest przede wszystkim do rodziców naszych uczniów, którzy z powodu pandemii utracili pracę i środki do życia. Paczki żywnościowe, w skład których wchodzą artykuły spożywcze pierwszej potrzeby, słodycze i owoce, trafiły do 30 najbardziej potrzebujących rodzin” – relacjonuje Dyrektor SP 58 w Gdańsku Małgorzata Perzyna. Na apel Dyrektor i prośbę o wsparcie akcji odpowiedziało wiele osób, które pragną pozostać anonimowe. -,,Nasze serca wypełnione są wdzięcznością, radością i szczęściem” – mówi ze wzruszeniem Dyrektor placówki.

Dla 12 uczniów paczki udało się sfinansować z budżetu szkoły z tzw. środków na dożywianie, przekazanych szkole przez Wydział Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku. Z powodu zawieszenia zajęć, przestała pracować także szkolna stołówka. Za pieniądze, których szkoła nie wydała na obiady, zakupione zostały ,,Paczki wsparcia”.

Podczas przekazywania paczek w piątek, 10.04.2020 r., słów wdzięczności i podziękowań od rodziców nie było końca. – ,,Wiem, że dobro wraca. Ja, natomiast bardzo serdecznie dziękuję moim współpracownikom, którzy tak chętnie przyłączyli się do mojego pomysłu. Dziękuję Wam, Kochani.” – dodaje Dyrektor SP 58 w Gdańsku.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze