Zdając sobie sprawę z bardzo trudnej sytuacji, w której znalazło się wielu rodziców uczniów placówki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku – Małgorzata Perzyna wspólnie z grupą anonimowych sponsorów zorganizowała akcję ,,Paczka wsparcia”

,,Pomoc skierowana jest przede wszystkim do rodziców naszych uczniów, którzy z powodu pandemii utracili pracę i środki do życia. Paczki żywnościowe, w skład których wchodzą artykuły spożywcze pierwszej potrzeby, słodycze i owoce, trafiły do 30 najbardziej potrzebujących rodzin” – relacjonuje Dyrektor SP 58 w Gdańsku Małgorzata Perzyna. Na apel Dyrektor i prośbę o wsparcie akcji odpowiedziało wiele osób, które pragną pozostać anonimowe. -,,Nasze serca wypełnione są wdzięcznością, radością i szczęściem” – mówi ze wzruszeniem Dyrektor placówki.

Dla 12 uczniów paczki udało się sfinansować z budżetu szkoły z tzw. środków na dożywianie, przekazanych szkole przez Wydział Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku. Z powodu zawieszenia zajęć, przestała pracować także szkolna stołówka. Za pieniądze, których szkoła nie wydała na obiady, zakupione zostały ,,Paczki wsparcia”.

Podczas przekazywania paczek w piątek, 10.04.2020 r., słów wdzięczności i podziękowań od rodziców nie było końca. – ,,Wiem, że dobro wraca. Ja, natomiast bardzo serdecznie dziękuję moim współpracownikom, którzy tak chętnie przyłączyli się do mojego pomysłu. Dziękuję Wam, Kochani.” – dodaje Dyrektor SP 58 w Gdańsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.