W gminie Nowa Wieś Lęborska odbyły się „Złote Gody”, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Wśród jubilatów znalazło się aż sześć par. Cztery z nich osobiście w Urzędzie Gminy z rąk wójta Ryszarda Wittke odebrały pamiątkowe prezydenckie medale.

Ceremonia rozpoczęła się wręczeniem przez wójta medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Szanowni Jubilaci otrzymali również kwiaty oraz okolicznościowe pamiątki.

Takie wydarzenia to dla mnie zawsze ogromna przyjemność. Cieszę się ze spotkań z seniorami. Jest to okazja do rozmowy w spokojnej atmosferze – zaznaczył Ryszard Wittke, wójt gminy.

Uroczystość zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem i okolicznościowym poczęstunkiem. Nie zabrakło momentów wzruszeń.

Medal od prezydenta to piękna pamiątka dla całej rodziny. Cieszę się, że gmina pamięta o nas seniorach – podsumowała Pani Barbara Szymańska, małżonka Pana Henryka.

Prezydenckie wyróżnienie może być przyznane małżonkom, którzy przeżyli razem 50 lat i więcej, tylko raz w życiu. Obecnie w liczącej ponad 13 tys. mieszkańców gminie takim osiągnięciem może pochwalić się aż 116 małżeństw. Wszystkim należy życzyć kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.