mat. prasowe

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na wyjątkowy koncert świąteczny. W piątek, 11 stycznia 2019 roku, w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lęborku wystąpią Olga Szomańska i Maciej Miecznikowski. Początek koncertu o godzinie 19:00.

mat. prasowe

Wybitni artyści, których solowe występy w Lęborku w poprzednich latach spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, tym razem połączą siły w szczytnym celu. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

Sponsorem głównym tego wydarzenia jest firma Farm Frites Poland SA, która w 2019 roku świętuje 25-lecie swojej działalności w Lęborku. Organizatorzy: LCK „Fregata”, Miasto Lębork i Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła. Wstęp wolny.

Świąteczny koncert Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego to przede wszystkim możliwość wysłuchania najpiękniejszych polskich i światowych kolęd oraz piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i wigilią. Kolędy „Lulajże Jezuniu”, „W żłobie leży”, „Mędrcy świata”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus Malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy” oraz wiele innych (również mniej znanych) usłyszymy zarówno przy akompaniamencie pianina, gitary czy akordeonu, ale także w pięknych bogatych aranżacjach. W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastrojowe utwory około świąteczne, nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Jedenaste, Psalm Kochania) czy Seweryna Krajewskiego (Mija Rok).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.