mat. prasowe

Gmina Potęgowo, jako jedyna w powiecie słupskim i jedna z kilku w województwie, otrzymała dofinansowanie, tym razem związane z realizacją zadania obejmującego przygotowanie i przeprowadzenie obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

mat. prasowe

Wniosek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Łupawie w ramach konkursu „Godność. Wolność. Niepodległość” został oceniony na maksymalną ilość punktów i otrzymał środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Warto wspomnieć, iż konkurencja była bardzo duża (do konkursu zgłoszono ok. 2500 wniosków), dofinansowanie otrzymało 257 samorządów, w tym tylko dziewięć gmin z województwa pomorskiego, a jako jedyna w powiecie słupskim Gmina Potęgowo.

Dzięki pozyskanym środkom, powstanie wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łupawie. Uczniowie wybiorą się także na wycieczki m.in. do Muzeum Stutthof, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Powstania Warszawskiego. Odbędzie się wydarzenie pn. „100 rowerów na 100-lecie odzyskania niepodległości” dla uczniów i społeczności lokalnej. Poza tym uczniowie stworzą film krótkometrażowy oraz wezmą udział w grze terenowej „Śladami Niepodległej” dla rodziców i dzieci. Odbędą się także konkursy piosenki i plastyczno- recytatorski.

Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość” zakłada wsparcie finansowe szkół i placówek w podejmowaniu przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Środki z programu mogą być również przeznaczane na działania służące rozwijaniu szacunku do tradycji i dorobku narodowego, a także kształtowaniu poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią i wartościami.

Całkowity koszt na realizację zadań wynosi łącznie 12.496,01 zł, z czego Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 9.996,80 zł, natomiast wkład własny to 2.499,21 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.