fot. UG Potęgowo

Okres wakacji jest czasem przygotowania gminnych szkół do inauguracji kolejnego roku nauki. Zakres prac jest bardzo zróżnicowany – od drobnych napraw, poprzez wymianę stolarki drzwiowej, a kończąc na bardzo zaawansowanych pracach związanych z poprawą systemów odwodnieniowych.

fot. UG Potęgowo

Od wielu lat bywa tak, że właśnie okres wakacyjnej przerwy w nauce jest intensywnie wykorzystywany przez służby i ekipy remontowe. Kiedy uczniowie i nauczyciele korzystają z wypoczynku i czasu wolnego, w gminnych szkołach trwają prace, które mają pozwolić im uczyć się i kształcić w lepszych warunkach. Podobnie jest i w tym roku. Koszt remontów wyniesie blisko 330 tysięcy złotych. Całość środków pochodzi z gminnego budżetu.

– Regularnie inwestujemy w placówki oświatowe. Robimy wszystko, aby najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli przebywać i uczyć się w miejscach możliwie jak najlepiej do tego przystosowanych – podkreśla Wójt Leszek Kuliński.

W pięciu szkołach, które funkcjonują na terenie Gminy Kobylnica, przeprowadzane są prace o bardzo zróżnicowanym charakterze. Najpoważniejszym z realizowanych zadań jest poprawa efektywności systemu odwadniającego wokół budynku hali sportowej w Kobylnicy. Wybudowany kilkanaście lat temu obiekt będzie wykorzystywał nowoczesne rozwiązania, które mają pomóc w zabezpieczeniu jego konstrukcji na kolejne lata. Samorząd wyda na realizację tego zadania 230 tysięcy złotych. Kobylnicka szkoła zaskoczy swoich uczniów także wyremontowanymi salami i pracowniami, w których pojawią się między innymi nowe meble.

Duże zmiany przechodzi również Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie. Szkolne korytarze zyskały zupełnie nową elewację, a na sufitach zostały zamontowane nowoczesne i energooszczędne lampy LED. Wymieniona została także stolarka drzwiowa i systemy elektryczne.

Nowe wnętrza zyskały też pozostałe szkoły – w Słonowicach, Sycewicach i Kończewie. Zmienione barwy możemy dostrzec nie tylko we wnętrzach sali lekcyjnych, ale i szkolnych korytarzy.

Na remonty związane z przygotowaniem szkół do nowego roku nauki kobylnicki samorząd wyda blisko 330 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.