fot. wedkarstwomorskie.org

Dziś rano na Bałtyku w rejonie latarni morskiej Stilo zatonął rybacki kuter z Władysławowa z sześcioosobową załogą na pokładzie. Pomocy tonącym udzieliła załoga jednostki z Ustki.

Do zdarzenia doszło dziś rano ok. godz. 8.00 pomiędzy Łebą a Władysławowem. Sześcioosobowa załoga kutra WŁA-97 łowiła szproty 40 mil na północ od latarni morskiej Stilo, gdy w pewnym momencie kuter zaczął tonąć.

Fot. wedkarstwomorskie.org

Po otrzymaniu komunikatu z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Gdyni na ratunek tonącym ruszył kuter UST-93, który w kilkanaście minut dopłynął do rybaków wzywających pomocy  i zabrał całą załogę na swój pokład.

Rybacy z tonącego kutra przekazani zostali pod opiekę pracownikom platformy Petrobalticu, gdzie zbadał ich lekarz i na pokładzie statku Afrodyta w godzinach popołudniowych przetransportowani zostali do Władysławowa. Przyczyny zatonięcia kutra na razie nie są znane.

1 KOMENTARZ

  1. Serdecznie współczuję tym ludziom co oni przeżyli dobrze ze zostali uratowani szczęście im dopisało tylko Bogu podziękowac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.