Kolejne wsparcie dla jednostek OSP w Gminie Kobylnica

17 sierpnia 2018r. | Drukuj

Torby ratownicze do udzielania pierwszej pomocy i przenośne zestawy oświetleniowe trafiły do sześciu jednostek OSP z Gminy Kobylnica. Zakup wyposażenia o wartości około 37 tysięcy złotych był możliwy dzięki środkom przyznanym z Funduszu Sprawiedliwości.

fot. UG Kobylnica

Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które działają na terenie Gminy Kobylnica, dwukrotnie uzupełniały swoje wyposażenie o nowoczesny sprzęt. Pod koniec czerwca, dzięki projektowi realizowanemu w partnerstwie z trzema samorządami, w remizach i wozach strażackich pojawił się sprzęt o wartości około 865 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom zakupiono m.in.: przecinarki spalinowe, wyciągarki samochodowe, hydrauliczne wyposażenie ratownicze i motopompy.

13 sierpnia strażacy-ochotnicy z Gminy Kobylnica znów wzbogacili się o nowy sprzęt, który ma im pomóc w jeszcze skuteczniejszym pełnieniu codziennej służby. Tym razem starania samorządu zaowocowały pozyskaniem pieniędzy z ogólnopolskiego Funduszu Sprawiedliwości. Do sześciu jednostek trafił sprzęt o wartości ok. 37 tysięcy złotych.

– Jednostki w Lubuniu, Sycewicach i Wrzącej otrzymały torby ratownicze R1 do udzielania pierwszej pomocy. Strażacy z Sierakowa, Kruszyny i Lulemina zostali wyposażeni w przenośne zestawy oświetleniowe – mówi Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński. Kolejny sukces w naszych staraniach jest dowodem tego, że nieustannie myślimy o bezpieczeństwie naszych mieszkańców – dodaje.

Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Chris pisze:

    Idealne dla strażaków!

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze