Fot. materiały prasowe

7 czerwca o godz. 18.00 Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają wszystkich na kolejne spotkanie z cyklu Słupskie Historyczne Czwartki. Tym razem będziemy rozmawiali o zakładach przemysłowych, które funkcjonowały w mieście przed II wojną światową. Miejsce: Baszta Czarownic, al. F. Nullo 8.

Fot. materiały prasowe

Ówczesny Słupsk uchodził za najbogatsze miasto w rejencji koszalińskiej. To właśnie tu powstały zakłady przemysłu drzewnego z tartakami i fabrykami mebli. W Słupsku dobrze się miały dawne cegielnie, browary, istniała także fabryka maszyn rolniczych i wiele innych zakładów pracy. W przedwojennym Słupsku funkcjonowało także wiele przedstawicielstw firm i instytucji z centralnego dla prowincji pomorskiej Szczecina. Tematem naszych rozmów będzie więc to co zostało z tamtych czasów i co wywieźli na wschód Sowieci.

Gościem specjalnym Słupskiego Historycznego Czwartku 7 czerwca będzie dr Kacper Pencarski, zastępca dyrektora Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.