mat. prasowe

Już jutro w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Dąbrowskiej w Słupsku odbędzie się promocja książki prof. Adeli Kuik-Kalinowskiej (Akademia Pomorska w Słupsku) pt. „Z Kaszub do Austrii. Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

materiały prasowe

 

Promocję uświetni mini-recital współczesnych piosenek kaszubskich w wykonaniu Tomasza Fopke-baryton oraz Wojciecha Złocha-akordeon.

Z notaki od wydawcy:
Korespondencja literatów kaszubskich do Ferdinanda Neureitera, wydana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, została przygotowana w czasie realizowanego stypendium niemieckiej Fundacji Heinricha Hertza w Instytucie Slawistyki w Kolonii (czas trwania: 1 II 2014-31 I 2015). Opracowanie zawiera zachowaną część spuścizny epistolarnej Neureitera, stanowiącej owoc kontaktów jakie Ferdinand Neureiter–miłośnik Kaszub i Kaszubów nawiązał i żywo rozwijał z literackim środowiskiem kaszubskim podczas pisania „Historii literatury kaszubskiej”. Pojawienie się badacza spoza Kaszub i Polski oraz jego „Historii…”, diametralnie zmieniło sytuację w recepcji literatury kaszubskiej, nadając jej rangę międzynarodową.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.