Fot. GK

Akademickie Biuro Karier Akademii Pomorskiej w Słupsku przy współpracy z lokalnymi partnerami–Powiatowym Urzędem Pracy w Słupsku, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku o/z w Słupsku, Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich oraz Pomorskim Funduszem Pożyczkowym organizuje kolejną edycję Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością w Słupsku. Tegoroczna–IV edycja ASP odbędzie się 14 marca br. na kampusie Akademii Pomorskiej w Słupsku (ul. Arciszewskiego 22a) w godzinach. 11.00–14.00.

materiały prasowe

W programie zaplanowano wystawiennictwo potencjalnych pracodawców (m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.; State Street Bank International czy Wojskowa Komenda Uzupełnień w Słupsku) instytucji zajmujących się aktywizacją zawodową (takich jak: Słupski Inkubator Technologiczny; Centrum Inicjatyw Obywatelskich czy Polska Fundacja Przedsiębiorczości) oraz lokalnych przedsiębiorców (m.in. KOSPEL S.A.; MARKOS Sp. z o.o.). 

Misją ASP jest nie tylko zaprezentowanie rynku pracy, ale również przedstawienie, jak ważna jest aktywizacja zawodowa. W związku z tym zorganizowano szereg prelekcji, których odbiorcami będą nie tylko studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku, ale również tegoroczni maturzyści, którzy stają przed ważnym wyborem przyszłej drogi zawodowej. W tym roku zaproponowano cztery tematy prelekcji:

• „Personal branding–zbuduj swoją markę”–Jeff Bezos powiedział „Twoją marką jest to, co ludzie mówią o Tobie, kiedy wychodzisz z pokoju”. W odniesieniu do tych słów wiemy na pewno–dobrze jest, jeśli mówią o nas jak najlepiej. Co zrobić, aby tak było? W jaki sposób zaistnieć ze swoją marką na rynku? Jak osiągnąć sukces w branży, w której chcemy prowadzić swój biznes/pracować? Na te i inne pytania związane z personal brandingiem będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania z doradcą zawodowym z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Oddziału Zamiejscowego w Słupsku.

• „Sukces jest kobietą”–Każdy dzień może przynosić sukcesy. Pewność siebie, pasja to klucz do sukcesu. Co zrobić, aby to osiągnąć? Jak zostać przedsiębiorczą kobietą, nie bojącą się biznesowego ryzyka? Jakie kroki należy poczynić, by osiągnąć satysfakcję zawodową i osobistą? Na te i podobne pytania związane z prowadzeniem własnego biznesu będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania z doradcą zawodowym z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Oddziału Zamiejscowego w Słupsku.

• „Zorientuj się na fundusze”–Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich wraz z Pomorskim Funduszem Pożyczkowym wprowadzą słuchaczy w świat Funduszy Europejskich. Zaprezentują w jaki sposób korzystać ze środków Funduszy Europejskich; w jaki sposób po nie aplikować, które formy pomocy skierowane są do osób młodych czy w jaki sposób starać się o pożyczkę.

• „Formy pomocy kierowane do osób młodych”–Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku zaprezentuje dostępne formy pomocy takie jak Świadczenie z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych; dodatek aktywizacyjny czy też refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz wiele innych.

Prelekcje odbędą się w trzech blokach godzinowych, każdy rozpoczyna się o pełnej godzinie (11.00/12.00/13.00).
Tegoroczne ASP zostały objęte patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.