fot. UM Bytów: Wkrótce w miejsce parku powstanie rynek miejski

Konsorcjum pięciu firm złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę. bytowskiego rynku. Wkrótce z centrum miasta zniknie park – na Placu Kardynała Wyszyńskiego we wtorek ruszyła wycinka drzew.

fot. UM Bytów: Wkrótce w miejsce parku powstanie rynek miejski

Urząd Miasta otworzył oferty, które wpłynęły do przetargu na rewitalizację Placu Kardynała Wyszyńskiego. Zgłosiło się pięciu wykonawców, a ceny wahały się od 5 mln zł do 7 mln zł. Tymczasem kosztorys opiewa na niecałe 6 mln zł. Co ciekawe, najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Janusza Richtera z Borowego Młyna, Pol-Dróg Lębork, Pol-Dróg Chojnice, Pol-Dróg Gdańsk i Romana Jereczka z Ząbinowic.   Zgodnie z projektem, w miejscu parku odtworzony zostanie historyczny rynek miejski. Cały plac będzie od nowa  zagospodarowany, a modernizacja obejmie również fragment ulic Jana Pawła II i Wojska Polskiego. Planowana inwestycja obejmuje wykonanie nowej nawierzchni z klinkieru, granitu, montaż elementów małej architektury, fontanny oraz zieleni.

fot. UM Bytów: Wizualizacja rynku

Przez najbliższe dni urzędnicy będą sprawdzać oferty pod kątem formalnym. Jednak nawet jeśli okaże się, że wszystkie zostały przygotowane prawidłowo, przetarg może zostać unieważniony, bowiem Wojewódzki Sąd Administracyjny może unieważnić pozwolenie na budowę.

Tymczasem we wtorek, na podstawie ważnej zgody, rozpoczęła się wycinka drzew na placu Kardynała Wyszyńskiego. – Musimy to zrobić do końca lutego z powodu gniazdowania ptaków – oświadczył wiceburmistrz Bytowa, Andrzej Kraweczyński. – Na rynku ocalony zostanie jedynie największy świerk – dodał. Wycince drzew i modernizacji rynku sprzeciwia się część mieszkańców Bytowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.