Szkolenie z samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem

13 listopada 2017r. | Drukuj

„Rozwijanie samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem” to temat szkolenia dla rodziców i osób pracującymi z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka. Szkolenie w formule warsztatowej przeprowadzili psycholodzy, superwizorzy i terapeuci behawioralni, Certyfikowani Analitycy Zachowania Anna Skierczyńska i Wojciech Sekta z Gdańska.

mat. prasowe

W 8-godzinnym szkoleniu udział wzięło 20 osób, a wymiana doświadczeń, poglądów i szukanie dróg do rozwiązywania praktycznych problemów było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich.

– Co roku staramy się organizować dla nauczycieli, opiekunów czy rodziców przynajmniej jedno całodniowe szkolenie z interesującej ich tematyki. Podobne w zakresie szkolenia kosztują kilkaset złotych od osoby i prowadzone są w Trójmieście co generuje dodatkowe koszty i czas związany z dojazdem. Rodzice i opiekunowie osób z autyzmem czy Zespołem Aspergera nie zawsze mogą poświęcić tyle czasu, stąd nasza inicjatywa i organizacja szkoleń na preferencyjnych warunkach – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Szkolenie warsztatowe o rozwijaniu samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem dofinansowane zostało przez Wojewodę Pomorskiego w ramach projektu „Autyzm – potrafimy pomagać”. W jego ramach Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” zakupiło też  nowoczesny projektor multimedialny. Posłużył on do przeprowadzenia szkolenia jak i posłuży do wielu innych przedsięwzięć.

Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi różnorodne działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych oraz prowadzi akcje edukacyjne – szkolenia, prelekcje czy wreszcie organizacja corocznego wydarzenia Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim czy „Lekcje o autyzmie” w szkołach i przedszkolach. Od roku 2015 „Niebieski Skarb” posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz