23 września br. w murach Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków. Ludzie i przedmioty”.

Fot. GK

Uroczystego otwarcia Konferencji dokonali: Kierownik Studiów Doktoranckich na kierunku historia prof. Agnieszka Teterycz-Puzio, Prorektor ds. nauki prof. Aleksander Astel, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego prof. Daniel Kalinowski, Dyrektor Instytutu Historii i Politologii prof. Robert Kuśnierz, jeden z mecenasów i wspierających Konferencję Senator RP Kazimierz Kleina oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji mgr Marcin Prusak.

Wielu młodych naukowców z różnych ośrodków akademickich naszego kraju przedstawiło w Słupsku część wyników swoich badań. Obrady podzielone były na VIII sesji tematycznych, które prowadzili naukowcy z Instytutu Historii i Politologii AP.

Fot. GK
Fot. GK

Słupskie obrady zakończyło spotkanie ze znanym polskim publicystą historycznym-Piotrem Zychowiczem.

Konferencja została zorganizowana przez Radę Samorządu Doktorantów Instytutu Historii i Politologii  AP oraz Koło Naukowe Historyków AP.

Gazeta Kaszubska była patronem medialnym tego wspaniałego naukowego wydarzenia.

Fot. GK

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.