fot. UG Kobylnica

W zachowaniu bezpieczeństwa uczniów, pieszych oraz kierowców podróżujących w rejonie Szkoły Podstawowej w Kwakowie pomoże specjalna tablica LED. Urządzenie informuje kierujących pojazdami o tym, z jaką prędkością się poruszają. 

fot. UG Kobylnica

Kwakowo leży przy drodze krajowej numer 21, a więc ruch samochodów przejeżdżających przez miejscowość jest dość intensywny. Znajdująca się tam Szkoła Podstawowa leży w bezpośrednim sąsiedztwie tej trasy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli oraz ich rodziców, Straż Gminna w Kobylnicy zdecydowała się na zainstalowanie tuż przy wjeździe do miejscowości specjalnej tablicy LED. Multimedialne urządzenie ma wpływać na zachowanie kierujących poprzez wyświetlanie krótkich, ale ważnych komunikatów.

Ukazujące się na tablicy komunikaty informują kierowcę o tym, z jaką prędkością porusza się jego pojazd. Gdy jest ona równa lub mniejsza od dopuszczalnej na tym odcinku, na wyświetlaczu pojawia się komunikat informujący o aktualnej prędkości oraz hasło „DZIĘKUJĘ” wraz z symbolem uśmiechniętej buźki.

W inny sposób urządzenie zachowuje się, gdy kierowca jedzie w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami. W sytuacji, kiedy prędkość nadjeżdżającego pojazdu jest wyższa od dopuszczalnej na danym odcinku, kierowcy ukazuje się komunikat w kolorze czerwonym, sygnalizujący, że porusza się zbyt szybko. Na wyświetlaczu pojawia się wówczas również pulsujące hasło „ZWOLNIJ” oraz ikona symbolizująca smutny wyraz twarzy.

Urządzenie działa w oparciu o wbudowany w jego wnętrze radar mikrofalowy, który odpowiedzialny jest za dokonanie pomiaru prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.