Samorządy z terenu powiatu słupskiego wykazują solidarność z samorządami, których mieszkańcy ucierpieli podczas nawałnicy.

Dotarły do nas informacje, że tylko w formie finansowej gminy i pow. słupski przekaże 300 tyś. zł dla samorządów z powiatów bytowskiego, chojnickiego oraz kościerskiego. W tym powiat słupski przekaże 50 tyś. zł.  W pomoc włączył się każdy samorząd (wszystkie gminy) z powiatu słupskiego.

Należy również podkreślić rolę Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy ochotnicy z powiatu słupskiego bardzo aktywnie włączyli się w pomoc dla poszkodowanych. W pierwszym tygodniu po nawałnicy pomoc w usuwaniu skutków wichury niosło 15 jednostek OSP z terenu Powiatu Słupskiego (ponad 100 strażaków). Bez wątpienia są to bohaterowie, którzy społecznie narażając zdrowie poświęcili czas, często biorąc urlopy w pracy, żeby pomagać i pracować w bardzo trudnych warunkach.

Również sami mieszkańcy wykazali się wielką solidarnością. Organizują zbiórki i przekazują pieniądze oraz potrzebne dobra materialne na rzecz poszkodowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.