fot. M. Zwolski

Słynna słupska Karczma pod Kluką będzie wkrótce oferować także pokoje hotelowe. Przy ulicy Kaszubskiej powstaje nowy obiekt z apartamentami, obrotową kawiarnią i salami konferencyjnymi.

fot. M. Zwolski

Obok Karczmy pod Kluką powstaje hotel z 20 pokojami dla 40 gości, salą konferencyjno-bankietową na 150 osób i obrotową kawiarnią w wieży z widokiem panoramicznym na Słupsk. Hotel będzie miał 3 gwiazdki, choć jak zapewnia inwestor Mariusz Stachyra, spełniał będzie standardy hotelu 4-gwiazdkowego. Bryła budynku architektonicznie nawiązuje do istniejącej karczmy, m.in. ściany będą miały elementy szachulcowe, a częściowo będą obłożone kamieniem. – To udane połączenie architektury tradycyjnej z nowoczesnymi technologiami, użyliśmy przy tym ekologicznych materiałów – mówi architekt Mirosław Zwolski, który zaprojektował obiekt. – Nowy i istniejący budynek połączy hotelowy hol. Budowa zakończy się jesienią tego roku.

Kaszubska Karczma Pod Kluką powstała w 1969 roku. Do dziś uchodzi za jedną z najbardziej znanych restauracji w mieście. Słynie z kaszubskich i pomorskich potraw: polewki smołdzińskiej i orzechowej, schabu po staropolsku i gruszki po słowińsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.