Fot. nadesłane

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Słupskiego radni udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. 16 radnych głosowało za udzieleniem absolutorium przy 2 głosach wstrzymujących się. Nie było głosów przeciwnych. Wniosek w sprawie udzielenia absolutorium przygotowała komisja rewizyjna Rady Powiatu Słupskiego. Przed głosowaniem przedstawiona została również pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej dotycząca udzielenia absolutorium.

Fot. nadesłane

Starosta Zdzisław Kołodziejski podziękował wszystkim osobom, których praca związana jest z przygotowaniem i wykonaniem budżetu.

Radni podjęli uchwałę w sprawie współdziałania i utworzenia partnerstwa, które umożliwi realizacje projektu ,,Teleopieka w gminach partnerskich”. Zawarcie partnerstwa pozwoli na wspólne aplikowanie o środki z ogłoszonego konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

Celem partnerstwa jest rozwój usług opiekuńczych w oparciu o nowoczesne technologie. Przede wszystkim chodzi o system teleopieki wspierający opiekę nad osobami starszymi oraz z różnych przyczyn pozostające same w domu.

Projekt ma być realizowany w siedmiu gminach powiatu słupskiego i dwóch gminach powiatu bytowskiego. Liderem przy aplikowaniu o środki z RPO oraz przy realizacji projektu ma być gmina Kobylnica. Powiat Słupski wraz z pozostałymi gminami będzie partnerem.

Radni podjęli również stanowisko, które przesłane zostanie do Ministerstwa Obrony Narodowej. W stanowisku radni powiatowi popierają postulaty mieszkańców gminy Ustka, którzy krytycznie odnoszą się do przesunięcia wschodniej granicy Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Zwracają się z apelem o zawarcie porozumienia z samorządem gminy Ustka, które precyzyjnie określiłoby zasady współpracy z Centralnym Poligonem Sił Powietrznych w zakresie:

– swobody dostępu do plaż w Modlinku w rejonie poligonu,

– swobodnej żeglugi i połowów rybackich w tym rejonie,

– prowadzenie strzelań na poligonie z wyłączeniem sezonu letniego.

Radni zwrócili się również z wnioskiem o ponowne rozważenie innej dyslokacji stanowisk ogniowych do strzelania bojowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.