Fot. materiały prasowe

Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z Instytutem Badań nad Polityką Europejską zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Diaspory: przeszłość i teraźniejszość”, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca br. w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ww. Konferencja została objęta honorowym patronatem przez Ambasadora Republiki Armenii w Polsce- Edgara Ghazaryana.

Fot. materiały prasowe

Celem konferencji jest próba spojrzenia na zagadnienie diaspory w szerokiej perspektywie czasowej i dyscyplinarnej. Poznawanie dawnych diaspor, różnych aspektów ich istnienia i funkcjonowania może być przydatne przy rozpoznawaniu współczesnych diaspor i zjawisk z nimi związanych.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Diaspory: przeszłość i teraźniejszość” dedykowana 650-rocznicy przyznania w 1367 roku przez króla Kazimierza Wielkiego ormiańskiemu arcybiskupowi Lwowa Grzegorzowi Wielkiemu, w uznaniu jego zasług i dowiedzionej wierności, przywileju pełnoprawnego osiedlenia się w mieście, pozostania przy swojej wierze, praktykowania jej zgodnie z tradycją i zwyczajami oraz sprawowania jurysdykcji nad ludnością ormiańską, zamieszkałą na całym terytorium królestwa.

Język obrad: polski, angielski, niemiecki, rosyjski.

Więcej informacji na stronie internetowej Konferencji: http://www.diaspora-conference.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.