Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

Policyjni spottersi uczestniczyli w warsztatach, które zakończyły się w słupskiej Szkole Policji. Jest to cykliczna forma przygotowania funkcjonariuszy z grupy „Spotters Team Polska”, związanych z monitorowaniem zachowań kibiców podczas największych międzynarodowych imprez sportowych.

Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

W trakcie warsztatów policjanci doskonalili swoje umiejętności, związane z podejmowaniem decyzji w sytuacjach stresowych, deeskalacją niepożądanych zachowań ze strony kibiców, udzielania pierwszej pomocy i auto ratownictwa w warunkach, tak zwanych, działań specjalnych oraz stosowania taktyki i techniki interwencji zapewniających bezpieczeństwo osobiste policjantów-spottersów. Warsztaty odbyły się w słupskiej Szkole Policji, a współorganizatorem przedsięwzięcia był Główny Sztab Policji KGP.

W trakcie pięciodniowych warsztatów omawiano także działania, które podejmowane będą podczas meczów piłkarskich w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2018, z których pierwszy- z Rumunią- odbędzie się już 10 czerwca br. Również w czerwcu na terenie Polski zostaną rozegrane mecze piłkarskie Turnieju UEFA EURO U-21, gdzie również zaangażowani będą policyjni spottersi.

Fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

Oprócz doskonalenia własnych umiejętności, warsztaty były także cennym źródłem wiedzy dla policjantów słupskiej Szkoły Policji, którzy bezpośrednio, od praktyków, mogli dowiedzieć się wielu rzeczy, związanych z pełnieniem służby podczas zabezpieczeń imprez sportowych. Było to cenne doświadczenie, ponieważ po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego, młodzi policjanci trafiają- w ramach praktyk- do Oddziałów Prewencji Policji, które zabezpieczają, między innymi, imprezy sportowe. Spottersi wskazywali słuchaczom, między innymi, na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni podczas działań w pododdziałach zwartych.

Spotters Team Polska to grupa złożona z policjantów z różnych garnizonów w kraju, biorąca udział w operacjach zabezpieczenia, między innymi, meczów piłkarskiej reprezentacji Polski. Grupa powołana została w roku 2010 w ramach przygotowań do zabezpieczenia turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W tej chwili jednak spottersów można spotkać nie tylko na imprezach piłkarskich. Policjanci z grupy „Spotters Team Polska” byli na turniejach rangi mistrzowskiej, między innymi, w siatkówce, piłce ręcznej, a nawet skokach narciarskich. Działają zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.