Fot. kobylnica.pl

Wśród mnóstwa atrakcji, jakie przygotowano z okazji tegorocznych Dni Kobylnicy, propozycje dla siebie znajdą także amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzień Sportu, który zaplanowano na niedzielę, obejmuje kilkanaście propozycji, w których uczestniczyć będzie można indywidualnie, jak i całymi rodzinami.

28 maja br. na boisku sportowym przy ul. Wodnej w Kobylnicy odbędzie się Dzień Sportu. Przez kilka godzin na mieszkańców i turystów czekać będzie wiele atrakcji i konkursów. Całość rozpocznie się już o godzinie 10.00. Świetna zabawa i wiele wrażeń– gwarantowane, a na zwycięzców czekają nagrody.

Fot. kobylnica.pl

Uczestnikami konkursu może być rodzina składająca się z dwóch dorosłych osób np. mama, tata (dziadek, babcia) i dziecko. Trzyosobowy zespół bierze udział we wszystkich konkurencjach, które są punktowane osobno do klasyfikacji końcowej. Na najlepszych czekają nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego: I miejsce 3 x 300 zł , II miejsce 2 x 300zł, III miejsce 1 x 300 zł. Dla najmłodszych uczestników z każdej rodziny CUW Kobylnica ufundował upominki.

Rodziny chętne do uczestnictwa w festynie sportowym powinny zgłosić się do dnia 20.05 2017 r. i przesłać swoje zgłoszenie na adres: cuw@kobylnica.pl, g.lesniak@kobylnica.pl lub telefonicznie 692-416-778.

Wykaz konkurencji:
1) Rzut „Beretem Sołtysa” na odległość
2) Rzut piłką lekarską (2 kg) na odległość
3) Kręcenie kółkiem „Hula Hop”
4) Bieg w auto-goglach na czas (tata + mama)
5) Transport piłek tenisowych
6) Rzut ringiem do celu
7) Rzuty do kosza
8) Uderzenia piłką nożna na mini- bramkę

1.Sportowy festyn rodzinny „Żyj zdrowo na sportowo” odbędzie się na boisku sportowym przy ul. Wodnej w godz. 11:30-13:30.
2. Rajd rowerowy „Ze Szprycha po Gminie Kobylnica na Majówkę” start ze stadionu o godzinie 10:00 – powrót 12:30 Jak zawsze STS Szprycha przygotuje liczne konkurencja sportowe a najlepsi otrzymają okolicznościowe magnesy i nagrody.
3. Pokaz sportów walki Klubu Sportowego „Spartans” godzina 11:00- 11:30
4. Pokaz „Zumba” 13:30 – 14:00
5. Zabawy dla dzieci, w tym: zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, i basen do pływania na linii łódkach
6. Pokaz udzielania pierwszej pomocy
7. Znakowanie rowerów (osoba chętna do oznakowania roweru musi mieć skończone 18 lat , posiadać ze sobą dowód osobisty i dokument zakupu roweru)
8. Instruktarz Nordic-Walking
9. Udział w pokazie sprzętu i treningu fitness
10. Skorzystanie ze serwisu rowerowego.
11. Pokaz baniek mydlanych
12. Zakupienie zdrowej żywności.
13. Skorzystanie z porad medycznych, dokonanie pomiaru składu ciała, zmierzenie poziomu cukru, cholesterolu trój glicerydów oraz skorzystać z profilaktyki raka piersi (chętni muszą być co najmniej 3 godziny przed badaniami na czczo)
14. Stoiska z drobną gastronomią.

Dzień Sportu będzie ostatnią odsłoną Dni Kobylnicy. Wydarzenie rozpocznie w piątek, 26 maja spektakl Boeing, Boeing, który zostanie wystawiony na deskach Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Wstęp na wydarzeni będzie możliwy za okazaniem specjalnej karty, którą bezpłatnie możemy otrzymać w siedzibie GCKiP w Kobylnicy.

27 maja, w sobotę czeka nas wielkie muzyczne wydarzenie. Gwiazdą tegorocznych Dni Kobylnicy będzie bowiem Agnieszka Chylińska. W ramach trwającej właśnie trasy koncertowej FOREVER CHILD TOUR wystąpiła w największych miastach w Polsce oraz w Europie, gdzie siedmiokrotnie wystąpiła w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nim na scenie zagości gwiazda wieczoru, przez cały dzień będziemy mogli uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach i zabawach. Coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, dla których przygotowano spektakle i animacje plenerowe, ale też nieco starsi. Im organizatorzy proponują koncerty zespołów. Tego dnia na scenie zaprezentują się między innymi Ale Babki i H.Lucyna. Wyjątkowym wydarzeniem będzie też jubileuszowy koncert Orkiestry Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.