Fot. Jan Maziejuk

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Słupskiego radni przyjęli informacje Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie powiatu słupskiego w  2016 r. oraz informację Powiatowego Lekarza Weterynarii o stanie sanitarno-weterynaryjnym.

Fot. Jan Maziejuk

Ponadto:

  1. Uchwalono Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie, który obowiązywał będzie w latach 2017-2020.
  2. W związku z uruchomieniem z dniem 1 lutego br. nowej apteki w Ustce, radni wprowadzili zmiany do uchwały określającej rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych z terenu powiatu. Nowej aptece przypisano dyżury, które będzie zobowiązania pełnić od czerwca br.
  3. Podjęta została również uchwała w sprawie nawiązania partnerskiej współpracy z powiatem kieleckim. Załącznikiem do uchwały jest umowa, która określiła warunki współpracy w takich dziedzinach jak: turystyka, kultura i sztuka, szkolnictwo, ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu. Uchwała jest efektem podpisanego przez starostów 2 lutego br. listu intencyjnego w sprawie współpracy pomiędzy powiatami.
  4. Następnie radni w formie uchwały wyrazili wolę przystąpienia Powiatu do wspólnej realizacji projektu pn. Wzmocnienie potencjału pomorskiej krainy w kratę poprzez rewitalizację zabytkowych budynków szkieletowych wraz z restauracją organów kościelnych we wsi Swołowo planowanego do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wkład powiatu dotyczy przebudowy drogi powiatowej w miejscowości Swołowo. Projekt przyczynić się ma do uratowania i adaptacji 6 zabytkowych budynków we wsi Swołowo. 85% środków to środki Unii Europejskiej.
  5. Udzielono Miastu Słupsk pomocy finansowej na realizację zadania pn. ,,Węzeł transportowy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Słupska z elementami dla komunikacji zbiorowej” planowanego do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zadanie polegać ma na budowie ogólnodostępnego dworca autobusowego powiązanego tunelem z dworcem kolejowym oraz bezpłatnymi parkingami. Realizacja zadania przewidziana jest na lata 2017-2021. Szacunkowy koszt całkowity zadania to 45 mln zł. Wkład finansowy miejskiego samorządu to 13.5 mln zł, z czego 750 tyś zł to środki, które przekazane będą z budżetu powiatu słupskiego w latach 2019-2021.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.