Fot. materiały prasowe

Rajd odbędzie się 2 maja br. na terenie gminy Żukowo. Stanowiska przy wybranych atrakcjach (Chwaszczyno, Żukowo, Leźno) będą czynne od godziny 10:00 do 15:00. Finał odbędzie się w Miszewku w godzinach 15:00-17:00.

Fot. materiały prasowe

Zadaniem uczestników Rajdu będzie odwiedzenie trzech wybranych lokalizacji na terenie gminy: Pałac w Leźnie, Kościół w Chwaszczynie, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Żukowie, gdzie poznają ich historię i będą mogli obejrzeć je w sposób niedostępny na co dzień dla publiczności. W pierwszym odwiedzanym miejscu uczestnicy otrzymają ulotkę z opisem rajdu, lokalizacją poszczególnych atrakcji jak również ich opisem. W każdym kolejnym miejscu na ulotce przybita zostanie pieczątka. Na tych, którzy zbiorą ich komplet czekać będzie poczęstunek w Miszewku, praktyczny pokaz broni historycznej oraz pamiątkowe niespodzianki.

Rajd organizowany jest przez Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Perkun, który jest młodym, prężnie rozwijającym się Klubem sportowym. W tym roku przeprowadził się do Miszewka w gminie Żukowo. Wśród członków są ludzie, którzy pasjonują się historią i krajoznawstwem, a otwarcie własnego obiektu na terenie gminy Żukowo było dla nich okazją do głębszego poznania bogactwa okolicznych terenów. Przy tej okazji narodził się pomysł, aby podzielić się tym z okolicznymi mieszkańcami, dla których ciekawym mogłoby być poznanie lub przypomnienie sobie dziedzictwa kulturowego ich Małej Ojczyzny. Stąd pomysł na imprezę, która promowałaby aktywne spędzanie czasu z historią i przyrodą, a jednocześnie mogłaby się wpisać na stałe w kalendarz majowego odpoczynku podczas długiego weekendu.

Rajd jest imprezą rodzinną, zaadresowaną do tych wszystkich, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić dzień z dziedzictwem kulturowym gminy Żukowo oraz spróbować swych sił w strzelectwie.

Harmonogram:

10:00 -15:00 – zwiedzanie obiektów: Pałac w Leźnie, Kościół w Chwaszczynie, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Żukowie

15:00 -17:00  – finał na strzelnicy KSK Perkun w Miszewku: pokazy, poczęstunek, wręczenie nagród

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.