Nowy most-kładka powstaje na rzece Brdzie w Męcikale w gm. Brusy. Przy pomocy olbrzymiego dźwigu zamontowano już stalowy  łuk kładki ważący ponad 22 tony. Most jest częścią nowego szlaku turystycznego i trasy rowerowej. Cała  inwestycja kosztować będzie prawie 4 mln zł. Aż 85 % tej kwoty gmina Brusy otrzymała ze środków unijnych.


Konstrukcja mostu, składająca się z trzech elementów, stanęła na przygotowanych wcześniej przyczółkach żelbetonowych.   Nowoczesny most-kładka powstaje w ramach projektu rewitalizacji historycznego układu przestrzennego wsi Męcikał. Ma on podnieść atrakcyjność turystyczną  miejscowości i poprawić bezpieczeństwo trasy rowerowej. Kładka powstaje w miejscu dawnego mostu w Męcikale i służyć będzie jako odrębne przejście przez Brdę dla pieszych i rowerzystów z dala od ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 235.


W ramach prac  powstanie także nowa nawierzchnia i ciągi pieszo–rowerowe na ulicach Szkolnej i Nad Brdą wraz z infrastrukturą techniczną, w tym kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Inwestorem jest gmina Brusy, która planuje zakończenie prac jeszcze w tym roku. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a całkowity koszt jego realizacji wyniesie  3,8 mln zł.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.