Fot. zukowo.pl

Autorki zbiorku opowiadań zatytułowanego ”Coś”, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Misja- Książka”, doczekały się druku książki. Jeden z egzemplarzy trafił do rąk burmistrza Wojciecha Kankowskiego.

Fot. zukowo.pl

Aneta Bundt, Weronika Fiorek, Daria Komkowska, Gabriela Küster i Magdalena Socha to zespół gimnazjalistek, które za pomocą i przy wsparciu polonistki Moniki Rychert, napisały zbiór opowiadań „Coś” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Misja – Książka”. To turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów tworzą własną książkę – piszą opowiadania i projektują książkę od pierwszej do ostatniej strony w systemie wydawniczym Ridero. Książka stworzona przez gimnazjalistki zawiera nie tylko ich opowiadania, które mówią „o rzeczach, które mijamy każdego dnia”, ale także rysunki wykonane przez jedną z nich – Darię Komkowską.

W drodze internetowego głosowania można było oddać jeden głos na najlepszy zbiór opowiadań. Książka gimnazjalistek została doceniona, bowiem w dniu zamknięcia glosowania znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych opowiadań. Wydawnictwo Ridero przekazało 10 wydrukowanych egzemplarzy na ręce gimnazjalistek. Jeden z nich trafił do rąk Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego, który pogratulował zapału do pisania, tym bardziej że jedna z autorek – Weronika Fiorek – zdobyła w tym roku I miejsce w kategorii „Gimnazjum” w IV Konkursie Literackim „Słowotok” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą “Chmielno NON-STOP”. Opiekunem była również pani Monika Rychert. Motywem przewodnim konkursu było opowiadanie kryminalne. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami i statuetkami.

Wiemy, że w kolejnej edycji Konkursu „Misja – Książka” grupa gimnazjalistów także planuje wziąć udział. Już trzymamy za nich kciuki!

Ja również otrzymałam zbiór opowiadań „Coś” i jest mi niezmiernie miło z tego powodu. Serdecznie dziękuję i jeszcze raz gratuluję talentu, którego dziewczyny mają wiele. Zachęcam do przeczytania książki – wersja elektroniczna dostępna jest na stronie: https://ridero.eu/pl/books/cos/read/#textpreview

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.