Fot. GK

10 kwietnia br. w siedzibie słupskiego Starostwa Powiatowego odbyła się Powiatowa Rada Rynku Pracy, podczas której zatwierdzono nowe zawody, jakie pojawią się w ofertach szkół ponadgimnazjalnych w mieście i powiecie słupskim. Ponadto przedstawiono również aktualną sytuację na rynku pracy powiatu słupskiego.

Fot. GK

Od nowego roku szkolnego techników magazynierów- logistyków będzie kształcił Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych, czyli tzw. słupski „Ekonomik”. Stanie się tak ze względu na duże zapotrzebowanie tego rodzaju pracowników nie tylko w regionie słupskim, ale także w całym kraju. Dodatkowo ulepszeniu ulegnie oferta dla techników poligrafii cyfrowej, która może okazać się bardzo atrakcyjna dla potencjalnych uczniów ze względu na znaczące rozwijanie się tej branży w naszym kraju.

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego (słupska „Budowlanka”) zaproponuje kształcenie w zawodzie technika renowacji elementów architektury. Kierunek ten ma na celu pozyskiwanie w poczet uczniów szkoły także dziewcząt, które interesują się budownictwem.

Natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pojawi się nauka zawodu technika mechatronika, a słupski „Drzewniak” unowocześni ofertę dla chętnych do zdobycia zawodu technika przemysłu modowego.

Fot. GK

Podczas Powiatowej Rady Rynku Pracy przedstawiono także jego aktualną sytuację. Mianowicie, liczba zarejestrowanych bezrobotnych na dzień 31 marca 2017 roku wynosiła 6.081 osób i jest o 2.244 osoby mniejsza do analogicznego okresu roku poprzedniego tj 31 marca 2016 roku. Zatem widać, że zarówno w mieście jak i w powiecie słupskim bezrobocie ulega systematycznemu spadkowi.

Martwić może jednak fakt, iż słupski rynek pracy coraz bardziej cierpi na brak wykwalifikowanej kadry.W związku z tym w wielu branżach stopniowo rosną płace właśnie w tym segmencie pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.