Fot. nadesłane

31 marca br. w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej cyfrowej pracowni językowej, która powstała dzięki środkom uzyskanym z subwencji przyznanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na nauczanie języka kaszubskiego. Całkowity koszt wyposażenia gabinetu wyniósł 67.000 zł.

Fot. nadesłane

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wicestarosta słupski Rafał Konon wraz z wójt gminy Ustka Anną Sobczuk-Jodłowską, radnym powiatu słupskiego– Edwardem Sasko, radnym gminy Ustka– Leszkiem Konarzewski, radną gminy Postomino– Agnieszką Stożek– Kowalską oraz przewodnicząca Rady Rodziców– Anną Bokacz i przedstawicielami Rady Samorządu Uczniowskiego– Darią Lewicz i Kacprem Bokacz.

Nie zabrakło także zaprzyjaźnionych ze szkołą funkcjonariusza Oddziału Straży Granicznej w Ustce oraz proboszcza parafii Duninowo– księdza Jerzego Wyrzykowskiego. Goście przybyli na zaproszenie dyrektor szkoły- Marii Siudek, a w murach placówki przywitali ich uczniowie w pięknych kaszubskich strojach.

Fot. nadesłane

Otwarcie nowoczesnej sali dydaktycznej uświetnił występ szkolnego zespołu wokalnego „Wiolinki”, który wykonał utwór w języku kaszubskim pt. „Himn młodëch”. Uwagę zaproszonych gości zwróciła także ciekawa ekspozycja przedmiotów ( porcelana, obrusy, ubrania) z charakterystycznymi wzorami,  wywodzącymi się z kultury kaszubskiej.

Głównym punktem uroczystości była jednak minilekcja, przeprowadzona przez nauczycielkę języka kaszubskiego, Małgorzatę Stępień. Podczas niej można było poznać możliwości i działanie sprzętu multimedialnego. Goście zostali wyposażeni w zestawy słuchawkowe z mikrofonem i przeprowadzili rozmowy w parach oraz z nauczycielem, a także rozwiązywali zagadki muzyczne. Uczestnicy zajęć zapoznali się również z funkcjonalnością tablicy multimedialnej. Lekcji towarzyszyło dużo śmiechu i wspólnej zabawy, uczestnicy mogli poczuć się jak za dawnych, dobrych lat.

Fot. nadesłane

-Był to udany powrót do szkolnej ławki, tylko trochę w innej odsłonie– bardziej nowoczesnej i atrakcyjnej. Jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie i miło spędzony czas Dyrektor Szkoły w Zaleskich Marii Siudek.- mówi Rafał Konon, wicestarosta słupski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.