fot. nadesłane

Technologia, Innowacja, Komunikacja, czyli TIK w szkole sfinansowany w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji to projekt, który realizuje siedmioro nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie w roku szkolnym 2016/17. Celem projektu jest rozwój zawodowy nauczycieli poprzez udział w kursach organizowanych w zagranicznych placówkach.

fot. nadesłane

Anglistki: Karolina Okrój, Justyna Juńska, Aleksandra Kobiela, Barbara Romaniak odbyły tygodniowe szkolenie na Malcie, które umożliwiło im poznanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w odniesieniu do metodyki nauczania, a tym samym uatrakcyjniania zajęć lekcyjnych.  Grażyna Czechowska – nauczyciel bibliotekarz uczyła się języka angielskiego na dwutygodniowym kursie w szkole językowej w Cambridge w Anglii, tygodniowe szkolenie na Malcie ma za sobą dyrektor szkoły Mirosława Żołna. Ostatni wyjazd w tej mobilności będzie miał miejsce w lipcu, nauczycielka języka angielskiego Katarzyna Knie wyjedzie do Irlandii.

Tego typu wyjazdy są najlepszą metodą nabycia praktycznych umiejętności, szczególnie jest to pomocne w nauce języka obcego. Szkoły: Selekt English w Cambridge, Maltalingua i  ETI Malta w St. Julian’s, mają doskonałą renomę, toteż zdobyte przez nauczycieli certyfikaty są pomocne w doskonaleniu swobodnego komunikowania się w języku angielskim oraz unowocześniania metod nauczania.

Współczesny nauczyciel powinien ambitnie dążyć do tego, aby opanować ten zakres językowy w związku z coraz szerzej rozwijającą się współpracą międzynarodową szkół, napływem uczniów z różnych stron świata, jak również – w przypadku nauczyciela wspomagającego – doskonałe wykorzystanie tych umiejętności na lekcji języka angielskiego w klasie integracyjnej.

fot. nadesłane

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do podejmowania różnych wyzwań, które umożliwiają zdobycie wiedzy i poszerzenie horyzontów myślowych. Na bieżąco dzielimy się informacjami na temat krajów, które odwiedziłyśmy w czasie naszych mobilności. Tak było 21 marca, gdy uczniowie prezentowali poszczególne kraje Unii Europejskiej, a nauczyciele ostatnio odbytych kursów zaprezentowali kraje, w których dokształcali się językowo, czyli Anglię i Maltę. Zainteresowani mieli możliwość posmakowania oryginalnych potraw z obu krajów, np. pierogów z nadzieniem mięsa z królika, chleba z oryginalną maltańską oliwą, dżemu z opuncji, czarnego makaronu, który swoją barwę zyskał dzięki naturalnemu barwnikowi z mątwy lub kałamarnicy, były też różnorakie słodkości i angielska herbata. Dodatkowo można było zapoznać się z prasą z obu krajów i pamiątkami, które obrazują różnorodność kulturową tych państw oraz wziąć udział w konkursach wiedzy na ich temat.

Liczymy, że w przyszłości uda nam się ponownie wyjechać na zagraniczne kursy, aby czerpać z doświadczeń nauczycieli z innych krajów, nie tylko Europy, ale też spoza niej.

Autorka artykułu – Grażyna Czechowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.