W Potęgowie odbędzie się Puchar Polski Nordic Walking 2017!

31 marca 2017r. | Drukuj

14 maja do Potęgowa przyjedzie kilkuset zawodników oraz pasjonatów, którzy wezmą udział w Pucharze Polski Nordic Walking. Będzie to jedna z siedmiu imprez tej rangi, które organizuje Polska Federacja Nordic Walking. Każdy uczestnik będzie miał szansę wygrać samochód Suzuki Swift, ufundowany przez Santander Consumer Bank.

Fot. nadesłane

29 marca podpisano umowę o współpracy pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Kultury w Potęgowie, reprezentowanym przez dyrektor Joannę Basiak a Polską Federacją Nordic Walking, reprezentowaną przez prezesa Olgierda Bojke. Efektem tej współpracy będzie organizacja imprezy sportowej, w ramach cyklu zawodów „Puchar Polski Nordic Walking 2017”, w dniu 14 maja 2017 roku w Potęgowie. Przedstawiciele Federacji, wspólnie z wójtem gminy Dawidem Litwinem, odwiedzili również trasę zawodów, na której trwają obecnie prace porządkowe. W ramach przygotowań do Pucharu Polski, w każdy wtorek o godz. 16:30 w Potęgowie odbywają się bezpłatne treningi Nordic Walking dla wszystkich chętnych, prowadzone przez profesjonalnego instruktora. Zajęcia odbywają się w ramach Naszego Centrum Sportu – akademii Nordic Walking, której patronuje Justyna Kowalczyk.

Fot. nadesłane

Podczas Pucharu Polski w Potęgowie, zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: 21,1 km, 10 km oraz 5 km. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w losowaniu samochodu osobowego SUZUKI SWIFT, ufundowanego przez Santander Consumer Bank. Chęć udziału w imprezie można zgłosić na stronie: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/

Organizatorem Pucharu Polski w Nordic Walking jest Federacja, do której należy m.in. wytyczenie trasy czy ufundowanie nagród. Z kolei gospodarz zawodów- gmina Potęgowo- zobowiązuje się do uzyskania stosownych zezwoleń, zabezpieczenia trasy, działań informacyjnych i promocyjnych. Częściowy koszt organizacji imprezy w kwocie 40.000 zł pokryje sponsor pozyskany przez gminę, dzięki czemu wydarzenie nie obciąża budżetu samorządu.

Fot. nadesłane

Tegoroczny Puchar Polski Nordic Walking będzie już kolejnym wydarzeniem promującym tę dyscyplinę sportową w gminie Potęgowo. W 2006 r. rekord świata w 12-godzinnym marszu Nordic Walking został ustanowiony przez Andrzeja Olecha i Bogusława Trzasko na ścieżce historyczno– rekreacyjnej: „Szlakiem dziedzictwa kulturowego Gminy Potęgowo”.  Obecnie w całej Polsce ponad 3 mln osób trenuje zawodowo i rekreacyjnie Nordic Walking.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz