fot. archiwum

Zapraszamy 6 kwietnia (czwartek) do Bytowa. To właśnie tam – w murach bytowskiego zamku – wybrzmią tajemnicze słowa i dźwięki pierwszego kaszubskiego słuchowiska science-fiction  Kaszëbògònia.

fot. archiwum

Akcja słuchowiska dzieje się równolegle w dwóch światach, w bliżej nieokreślonej przeszłości oraz kosmicznej teraźniejszość – a może przyszłości?  Dwie rozgrywające się na ziemi i w kosmosie narracje, na początku zdają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, jednak pod koniec zaskakują oryginalną puentą. Tajemnicze przestrzenie, w których toczy się akcja, zawierają wiele bodźców mogących rozpalić wyobraźnię słuchacza. Całość, obudowana magiczną muzyką Ola Walickiego oraz zręcznie wyreżyserowana i wzmocniona dodatkowymi efektami dźwiękowymi przez Jacka Puchalskiego, jest ciekawym i nietuzinkowym dziełem, które być może, stanie się inspiracją do kolejnych tego typu działań. Ale przede wszystkim, mam nadzieję, że będzie fantastyczną przygodą i inspirującym doświadczeniem dla słuchaczy, że ciekawie opowie Wam historię… która się nie wydarzyła? Wydarzyła? A może właśnie gdzieś się dzieje…?

Kaszëbògònia jest słuchowiskiem, które powstało w oparciu o książkę, pod tym samym tytułem, autorstwa Jóna Natrzecégò. Opowiadania, jak mówi o nich sam autor: „w żartobliwy sposób przedstawia skąd pochodzą Kaszubi… i dlaczego lubią jeść śledzie”.

Głosów głównym bohaterom użyczyli: Ewa Warmowska – narrator, Michał Bronk – Mimir Bëtojc, Zbigniew Jankowski – Krëka, Magdalena Kropidłowska – Klësta, Ryszard Sylka  – Glabùna i Maciej Miecznikowski  jako Pòdzérnik Larf. Usłyszymy również Lucynę Sorn, Jaromira Szroedera, Piotra Dziekanowskiego, Szymona Radzimińskiego i Jacka Puchalskiego.

Uczestnicy kwietniowego spotkania będą mieli również okazję posłuchać o pracy Jaromira Szroedera nad scenariuszem, o tworzeniu ilustracji dźwiękowej Ola Walickiego, o pracy reżyserskiej i realizatorskiej Jacka Puchalskiego czy o kreowaniu, interpretowaniu postaci opowiadania przez radiowych odtwórców bohaterów słuchowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.