Fot. D. Windorpski

16 marca br. w holu Wydziału Filologiczno- Historycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyły się III Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością. 

Fot. D. Windorpski

Do tegorocznej edycji włączyli się m.in. Urząd Miejski w Słupsku, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku – Oddział w Słupsku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – Oddział w Słupsku, Kaliop Poland Sp. z o.o., Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego i Słupski Inkubator Technologiczny, Państwowa Inspekcja Pracy – Oddział w Słupsku, Powiatowy Urząd Pracy, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku, HR Consulting, Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Zakład Doskonalenia Zawodowego, młodzi przedsiębiorcy z firm: Camillia Craft Room i Insomnia Tatoo Art oraz uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego ze Słupska z projektem „Mobilne przejście dla pieszych”, za który zostali wyróżnieni Nagrodą Specjalną podczas ubiegłorocznej edycji Konkursu EXPLORY.

Fot. D. Windorpski

Inauguracja trzeciej edycji Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością w słupskiej Uczelni zgromadziła wielu uczestników, którzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach, konsultacjach, szkoleniach i prezentacjach prowadzonych przez przybyłych gości. Podczas Akademickich Spotkań z Przedsiębiorczością można było dowiedzieć się m.in. o zawodach przyszłości, o prawie pracy, wizerunku online – nowoczesnych metodach poszukiwania pracy, a także o tym jak wejść na obecny rynek pracy i jak rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ideą tych spotkań  jest akademickie wsparcie i stworzenie klimatu dla wymiany myśli, pomysłów i projektów prezentowanych przez grono wystawców. Współpraca Akademii Pomorskiej z przedsiębiorcami regionu i z instytucjami związanymi z rynkiem pracy współtworzy to przedsięwzięcie, które jest również  doskonałą okazją do przedstawienia potencjału firm subregionu słupskiego, a także, jak już tu wspomniano, do wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania kontaktów. Celem tej akademickiej inicjatywy była integracja środowiska biznesowego i społeczności studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych w atmosferze partnerstwa i współpracy.

Fot. D. Windorpski

– Po raz kolejny widać, że Akademickie Spotkania z Przedsiębiorczością cieszą się dużą popularnością. Do naszej Uczelni chętnie przybywają zarówno wystawcy, jak i zainteresowani tym przedsięwzięciem uczniowie i studenci. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą różnych firm i instytucji z naszego regionu, a także promowania Akademii Pomorskiej.- mówi Patrycja Jędrzejewska, członkini Grupy Promocyjnej Akademii Pomorskiej.

Fot. D. Windorpski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.