fot. UG Kobylnica

Systematycznie powiększany jest księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy. Tym razem na półkach pojawiły się książki z powiększonym drukiem oraz kilkanaście nowych audiobooków.

fot. UG Kobylnica

Książki z serii „Duże Litery”, które zakupiła Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy, to udogodnienie dla osób słabowidzących. Wydruk w większym niż powszechnie obowiązujący formacie oraz zastosowanie dużych czcionek sprawiają, że pozycje z tej serii w znaczący sposób ułatwiają korzystanie z nich osobom słabowidzącym.

O słuszności zakupu tego rodzaju pozycji może świadczyć tempo, w jakim znalazły one odbiorów. Wszystkie zostały wypożyczone jeszcze tego samego dnia, gdy zostały wprowadzone do inwentarza. Sięgnęły po nie zarówno osoby niepełnosprawne, starsze, ale też i ci, którzy pragnęli choć na chwilę zadbać o odpoczynek dla zmęczonych oczu. Na bibliotecznych półkach pojawiło się dwanaście tego typu książek. Wśród nowych tytułów znajdziemy publikacje z gatunku literatury pięknej, obyczajowej oraz popularnonaukowej.

fot. UG Potęgowo

W ostatnich dniach Gminna Biblioteka Publiczna sprawiła także miłą niespodziankę fanom audiobooków. Miłośnicy tej formy czytelnictwa mogą od kilku dni sięgać po dwadzieścia nowych pozycji, bardzo zróżnicowanych pod względem gatunku i tematyki. Oprócz kryminałów, pojawiła się także literatura dziecięca, piękna oraz obyczajowa.

Obecnie czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy mogą korzystać ze zbioru liczącego blisko 36,5 tysiąca pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.