fot. bew.com.pl

Hans Kloss i jego odwieczny wróg Brunner spotkają się wkrótce w… latarni morskiej w Czołpinie.  W powiecie słupskim kręcone będą kluczowe sceny do filmu o najsłynniejszym polskim agencie, który reżyseruje Władysław Pasikowski.


fot. bew.com.pl

Film będzie  kontynuacją kultowego serialu “Stawka większa niż życie” i ma nosić tytuł “Kloss  – podwójna stawka”. W rolę Hansa Klossa wcieli się ponownie Stanisław Mikulski, a Brunnera – znowu Emil Karewicz. W wywiadzie dla “Newsweeka” Mikulski zdradził kilka szczegółów dotyczących nowej produkcji: “Akcja filmu będzie rozgrywać się we współczesnej Polsce, jednak bez polityki i IPN. Będzie to ostra sensacja bez zacięcia humorystycznego. Sprawa dotyczy archiwów, które zbrodniarze wojenni chcieliby odzyskać. Intryga zaczyna się od morderstwa – ginie emerytowany generał, były wysoki rangą dygnitarz MSW, wywiadu, przyjaciel Klossa. Ten postanawia rozwikłać zagadkę zabójstwa i natyka się na Brunnera”. A co działo się z Klossem przez wszystkie lata od zakończenia serialu? Na to pytanie Mikulski również odpowiedział: “Został aresztowany, podejrzany o bycie podwójnym agentem, pracę na rzecz Niemiec Zachodnich. Dostał wyrok śmierci. Został jednak zrehabilitowany. Teraz jest na emeryturze, ma hobby – dłubie w samochodach”.

fot. bew.com.pl

Do Urzędu Morskiego w Słupsku wpłynęło już pismo w sprawie wynajęcia latarni morskiej w Czołpinie na potrzeby filmu.  – Udzieliliśmy pozytywnej odpowiedzi – informuje Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. Ekipa filmowców już za tydzień  chce wykonać  dokumentację  filmową latarni, ktora stoi na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.  Zdjęcia rozpoczną się około 15 kwietnia  i potrwają miesiąc. W samej latarni filmowcy spędzą około trzech dni. Na ten czas obiekt będzie zamknięty dla ruchu turystycznego.

fot. wikipedia: Latarnia morska w Czołpinie

4 KOMENTARZE

  1. Super! Mój bohater powraca! Trzymam kciuki za projekt. Obejrzę to na 100 % – wielki powrót Klossa.

  2. Nie daj Hans Brunnerowi ! ^^ – Serdecznie pozdrawiam obu panów, szacunek wielki dla was, należy się ! ^^.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.